Rekreace pro členy církve a přátele sboru

Farní sbor ČCE v Letohradě nabízí ubytování pro členy naší církve a přátele sboru v dvoulůžkovém pokoji s možností přistýlky pro 1-2 osoby, s vybaveným kuchyňským koutem a ledničkou a příslušenstvím. Fotografie

Cena za ubytování za jednu noc je 300 Kč za 1 osobu, 500 Kč za 2 osoby, 150 Kč za 1. přistýlku, další zdarma. Při pobytu kratším než 3 noci dalších 200 Kč za úklid.

Informace a rezervace

získáte u Jiřiny Kačenové (telefon 608 882 553) nebo zašlete e-mail na adresu: letohrad@evangnet.cz.

A co budete v Letohradě během dovolené dělat?

Nudit se rozhodně nebudete. Kromě prohlídky nově vybudovaného kostela v Letohradě, v jehož přízemí budete bydlet, můžete navštívit dvě muzea ve městě a zámecký park. A dále můžete cestovat - buď autem nebo vlakem, nádraží je vzdáleno 5 minut chůze a bezproblémové spojení všude, kde je něco k vidění. Kam nelze vlakem, tam vás doveze autobus. A tak tedy kam?

Za shlédnutí určitě stojí zámek v Častolovicích s překrásným parkem (30km). Nelze vynechat ani návštěvu Kunvaldu (15km), kde můžete zavzpomínat na evangelické tradice. I méně zdatní turisté zvládnou výlet do Litic (nejlépe vlakem) a pěšky pak bukovými lesy turistickou stezkou do Potštejna (5km) , kde si mohou dát občerstvení v cukrárně pod hradem a vlakem zase zpátky do Letohradu. V obou místech také mohou navštívit zříceniny hradů, odkud je krásný rozhled.

Stejně zajímavý výlet, ale na opačnou stranu, je vlakem do Mladkova a stezkou pohraničních opevnění z roku 1938 dojdete až na pevnost Bouda, kde je možná prohlídka s průvodcem. Pěšky dojdete do Těchonína, odkud se opět vrátíte vlakem (celkem 20km).

A pokud chcete delší výlet, doporučujeme návštěvu města Králíky (35 km, možnost vlaku) s prohlídkou kláštera na Mariánské hoře, odkud máte Orlické hory i Jeseníky jako na dlani. Zdatní turisté mohou absolvovat výlet na Králický Sněžník (výška 1423m), odkud je nádherný výhled na Čechy, Moravu i Polsko( k turistické značce vás z Králík dopraví autobus nebo auto, pak to je 5km na vrchol). Zajímavé expozice nabízí i městské muzeum v Králíkách.

Kdo dává přednost vodě, může navštívit Žamberk (7km) s moderním koupalištěm s několika tobogany, méně nároční mohou využít koupaliště v Letohradě nebo zajet na Pastviny (8km) na přírodní přehradu umístněnou v úzkém údolí.

Cykloturisté určitě neodolají možnosti projet Orlické hory Jiráskovou stezkou - k dopravě do Deštného mohou využít cykloautobusy, které jezdí během prázdnin a zpátky dojedou po svých.

A taky tu je celá řada značených turistických stezek buď v areálu Bukové hory s dominantou Suchý vrch (15km) nebo přímo v okolí centra Říčky (30km), kde lze navštívit i nejznámější pevnost Hanička. Stejně hustě se vyskytují i cyklostezky, ale pozor, jsme v horách a tak jsou cesty do kopce pochopitelně častější a delší než ty z kopce.

Pro motorizované stojí za zmínku Opočno (50km) s jedním z nejkrásnější renesančních zámků u nás, opodál ležící údolní nádrž Rozkoš anebo Náchod, Dobruška, Nové Město nad Metují - na opačné straně vás určitě zláká Litomyšl (28km).

V zimním období je v okolí možné využít řady značených a upravených běžkařských stop nebo navštívit lyžařská centra v Čenkovicích (18km) nebo Říčkách (30km).

Možností je spousta, místní jízdní řády, turistickou mapu i průvodce Orlickými horami dostanete zapůjčeny.

A tak zbývá jen jediné - přijet. A dovolená začíná dnem, kdy si ji uděláme, přijet můžete už třeba příští týden.