bohosluzby

V Letohradě se konají bohoslužby každou neděli od 9 hodin. V Písařově se konají bohoslužby 4. neděli v měsíci od 9,30. Mimořádné bohoslužby se konají o církevních svátcích (Velký pátek velikonoční, Boží Hod vánoční, 2. svátek vánoční). Přijít může kdokoliv.

Běžný pořad našich letohradských bohoslužeb vypadá takto: Vstupní slovo - Společná píseň – Modlitba - Společná dětská píseň, po které děti odcházejí na nedělní školu - 1.čtení z Bible - Společná píseň - 2.čtení z bible – KÁZÁNÍ - Společná píseň - Sborové oznámení - Přímluvná modlitba - Slovo poslání a požehnání - Společná píseň

Vždy 1. neděli v měsíci a dále o církevních svátcích je vysluhována Večeře Páně. V našem sboru vysluhujeme víno nebo nealkoholickou šťávu a chléb. K Večeři Páně podle církevního zřízení smí přistoupit každý, kdo byl pokřtěný, jedno v jaké církvi. Pořadem Večeře Páně provází kazatel. K účasti na evangelických bohoslužbách není potřeba znát nazpaměť žádné texty, stačí mít uši a srdce otevřené. Rádi se s Vámi potkáme!

Během modliteb, čtení z Bible a poslední písně naše shromáždění stojí (platí pro Letohrad, každý sbor může mít své zvyklosti).

Více o evangelických bohoslužbách najdete zde (https://e-cirkev.cz/co-delame/tvorime-spolecenstvi-sbory/).